Novinky z branže > Odbydli, co můžeš, čas změnit kurz a vede relax a pohoda

Odbydli, co můžeš

Není sleva jako sleva, to vám jako odpůrci zlevňování můžeme odpřisáhnout. Šalamounsky na to šli třeba v resortu Anantara Veli na Maledivách, kde nabízejí obdobu restaurační nabídky „all you can eat“. Ta se jmenuje „all you can stay“ a spočívá v tom, že za nějakých 30 tisíc amerických dolarů (655 tisíc Kč) si host může pronajmout bungalov pro dva se snídaní na celý rok 2021. Ruku v ruce může tato nabídka jít s novým věrnostním programem, který mají Maledivy nastartovat v roce 2021. A to už se vyplatí.

Čas změnit kurz

Kdo se bojí, nesmí do lesa. A nejlíp se v tom lese budou mít ti, kteří se odvážně pustí do nových projektů. Obrazně řečeno – když se v krizi zjistí, že vaše firma prodávající luxusní obuv stagnuje, protože v pandemii se přece nikam do společnosti nechodí, začněte vyrábět bačkory a boty do hor. Podobně to v hlavě zapnulo například Janu Horešovskému z pražských vinných barů Vinograf. Ten během pandemie vybudoval dvě zahrádky, zavedl rozvoz vín a zapracoval na e-shopu, což mu v pozdějších měsících doslova zachránilo život. Když uhodil koronavirus podruhé, stoly v restauraci nahradily regály se základními potravinami a čím jiným než vínem. Na Bali se zase místo na příval turistů začali soustředit na pěstování mořských řas. Tradiční zdroj obživy v minulosti kvůli znečištění vody značně upadl, místní v něm ale vidí inovativní materiál, který je schopen nahradit výrobky z plastu.

Relax a pohoda

Zajímavý pohled na aktuální stav hotelnictví přinesl rozhovor s quality managerkou a hotelovou specialistkou Silvií Zámečník, který zveřejnil Forbes.cz. Ta tvrdí, že trendem budoucnosti budou odpočinkové pobyty, kde hosté budou moci relaxovat a nemyslet na případné nejistoty. Zaměřovat se budou hlavně na kvalitní jídlo, pohodu, klid a bezpečí. Prim budou hrát menší butikové hotely v přírodě, zoufat však nemají ani konferenční zařízení ve městech. Obchod se odjakživa dělal lépe osobně, a to platí i v dobách pandemie. Nevěšte tedy hlavu. Ona i každá ta krize jednou skončí.

Zdroj: Forbes.cz

Photo credit: Pixabay