Věřili byste, že se éra pronájmu hotelů na pár hodin vrací, ale v úplné nové a sofistikované formě? Pomůže hoteliérům vybookovat volnou kapacitu, i kdyby šlo jen o část dne. Stejně jako by to mohla s pomocí „živého“ doporučení dělat nová aplikace zaměřená na levné letenky. Začtěte se níže a objevíte také skrytý potenciál slovenských turistů.
Pronajímat hotelové pokoje na pár hodin je myšlenka stará jako lidstvo samo. Co ale umožnit hostům zaplatit za pokoj jen na dobu nutně potřebnou, i kdyby šlo jen o několik desítek minut? To přesně umožňuje hostům, prozatím jen v San Franciscu a New Yorku, nová aplikace Recharge, nastavující cenu za jednu minutu pobytu mezi 0,83 a 2 americkými dolary. Myšlenka se prý v hlavách zakladatelů zrodila při pohledu na parkovací automaty, kde zákazník také neplatí nutně za 24 hodin parkování, ale pouze za dobu nezbytně nutnou.
Možná vás, stejně jako nás, napadne, zda z toho mají hotely při neustálém uklízení a praní vůbec nějaký profit. A budete stejně jako my překvapení. Dává smysl, že pronajmutí každého volného pokoje, třeba jen na určitou část dne, je lepší, než nechat jej prázdný. Pro srovnání – v hotelu New York´s 1 Central Park stojí jedna noc cca 400 amerických dolarů. Za stejnou dobu by host přes Recharge zaplatil 1 920 amerických dolarů.
Otázkou tedy zůstává, jak by s podobnou nabídkou naložili evropští hosté, zvyklí si pod pojmem “hodinový” hotel představit pouze sexuální hrátky. Možností, jak využít dvě hodiny v příjemném prostředí hotelu je však mnoho – od vyřízení emailů a telefonátů, po rychlou sprchu, přípravu na večírek nebo jen obyčejné nakojení miminka.
Jak už jsme psali minulý týden v tomto článku, ceny letních dovolených v určitých destinacích rapidně klesly (Egypt, Turecko), v jiných vlivem velké poptávky zase stoupají (Řecko, Chorvatsko). Nastává tedy ideální příležitost pro české a slovenské hoteliéry posílit svou nabídku a přilákat české a slovenské turisty. Tuto myšlenku podporuje také nová analýza UniCredit Bank o kupní síle české koruny. Podle jejích údajů si totiž za 1 000 českých korun turista koupí nejvíce produktů a služeb v zemích jako je Bulharsko, Turecko a Maďarsko. Nejmenší kupní sílu z porovnávaných oblíbených dovolenkových zemí má Itálie, Francie a Rakousko. Zahraniční dovolená je pro Čechy letos dražší až o 15 %, což rozhodně neplatí o Slovensku, jehož ceny se příliš nemění. Naopak i pro slovenské sousedy se v tomto směru Česko jeví jako rozumná letní volba.
Na trhu se objevila nová aplikace umožňující turistům vyhledávat levné letenky. FlyEx se od ostatních podobně fungujících aplikací liší v tom, že těžkou dřinu za zákazníka odpracuje tzv. travel aviator, skutečná živá osoba, která „na druhém konci“ prohledává různé kanály ke klientově největší spokojenosti. Aplikace je primárně zaměřena na letenky, je možné ale při konečném potvrzení přidat služby pronájmu auta nebo hotelu. FlyEx funguje také opačně, umožňuje komukoliv stát se aviatorem a získávat provize na jím prodaných letenkách. Dobrý nápad, který by se mohl uplatnit také v hotelovém prostředí, nemyslíte?
Užívejte májového sluníčka a nezapomeňte, že k nám si vždycky můžete přijít nejen pro dobrou informaci, ale také pro inspiraci.
Přejeme příjemný a úspěšný týden!