Novinky z branže > Pružné ceny, konec párty a Ritz na prodej

Pružné (=dynamické) ceny

Že s cenou byste měli umět hýbat, to dávno vědí nejen hoteliéři a prodejci letenek, ale nově také majitelé lyžařských středisek, přesněji řečeno ti ve Špindlerově Mlýně. Zákazníky totiž v nadcházející zimní sezóně lákají na nový systém nastavení cen skipasů. Ty se budou doslova každý den měnit a odvíjet se například od poptávky, počasí, vytíženosti resortu nebo kulturních událostí v okolí. Nezbývá než zatleskat.

Konec párty

Vedení platformy sdíleného ubytování Airbnb se rozhodlo zakázat krátkodobý pronájem nemovitostí za účelem konání večírků. Reaguje tak na tragédii, která se odehrála v den oslav svátku Halloween, kdy bylo v domě pronajímaném přes Airbnb jako „království večírků“ v Kalifornii zastřeleno pět lidí. Výkonný ředitel Airbnb Brian Chesky se následně vyjádřil, že takové situace musejí nejen přestat, ale musí se jim také předcházet, což by měla zajistit nejen kontrola rizikových nemovitostí i hostů, ale také jakási krizová jednotka, která by měla v případě jakékoliv stížnosti okamžitě zasáhnout.

Ritz na prodej

Londýnská hotelová elita v podobě hotelu Ritz je podle informací Forbes Espresso na prodej. Majitelé, jednovaječná dvojčata David a Frederick Barclayovi, kteří sami hotel koupili v roce 1995 za 75 milionů liber, očekávají, že se cena vyšplhá až k 800 milionům liber. Koupit si jej ale nemůže každý, i kdyby na to měl. Dvojčata nemovitost nabídnou jen omezenému počtu fondů a investorů z Blízkého východu, Hongkongu, Evropy a USA. Prostě prodej na úrovni.