Novinky z branže > Ostrava jede, Airbnb opět sází na luxus a nebuďte jako ostatní

Airbnb sází na luxus

Nejoblíbenější platforma sdíleného ubytování už kdysi slibovala obrovskou diversitu služeb. Že si nebudete muset vybírat pouze z matrací v cizím obýváku je už každému asi jasné, že ale Airbnb za 11 let svého fungování rozšíří své služby i na ubytování za milion dolarů na týden, to asi tušil málokdo. A tady to máme, Airbnb nedávno spustilo novou službu nazvanou Airbnb Luxe, která se zaměřuje výsadně na ubytování té nejvyšší kvality. To znamená, že za průměrnou noc v prémiovém programu Plus dá host okolo dvou tisíc dolarů. V nabídce jsou tisíce vil a apartmánů těch nejdražších koutů světa, včetně soukromých ostrovů a netradičních destinací.

Ostrava!!! po Praze nejoblíbenější

Žebříček nejnavštěvovanějších turistických cílů České republiky, který každoročně vydává agentura CzechTourism, vykazuje za rok 2018 zajímavý trend. A to, že hned po Praze láká turisty Ostrava. Na prvních třech místech se tradičně umístily pražské lokality – Pražský hrad, lanovka na Petřín a pražská ZOO. Hned na čtvrtém najdete ostravské Dolní Vítkovice, kam loni přijelo 1,36 milionu návštěvníků. V této víceúčelové industriální památce najdete nejen Velký a Malý svět techniky, ale také prostor pro konání sportovních akcí nebo festivalů jako Colours of Ostrava. Příští rok zde otevře své dveře Národní zemědělské muzeum a návštěvnické centrum společnosti Kofola. Kromě Dolních Vítkovic jezdí turisté do Ostravy také do ostravské ZOO a do Parku Landek.

Zdroj: CzechTourism.cz

Nebuďte jako ostatní

Ano, přiznáme se, i nás dohnala okurková sezóna, tak se s námi alespoň pojďte trochu zasmát. Video o fiktivním hotelu Hotel Inn shrnuje všechno to, co by se sice ve vašem hotelu stát nemělo, ale ve většině případů se skutečně děje. Pokud napočítáte více takových přešlapů, než máte na prstech jedné (nebo možná obou) ruky, je tohle video ve vašem případě spíš k pláči.

Zdroj: youtube.com (Tripp and Tyler)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video