Zájem o české luhy a háje pokračuje. I druhé čtvrtletí letošního roku potvrdilo, že Česko si mezi konkurenčními evropskými destinacemi vede více než dobře. V ubytovacích zařízeních se v daném období ubytovalo o 14,1 % více hostů, než tomu bylo loni. Domácích návštěvníků přijelo o 12,4 % více, zahraničních o 15,6 % více. Ruce si mnou i sami hoteliéři, návštěvnost hotelů se meziročně zvýšila o 14,2 % na 3,8 milionu hostů. Co se týká zahraničních hostů, nejvíce jich opět přijelo z Německa, a to o 12,6 % více než loni. Na druhém místě jsou Slováci (nárůst o 0,1 %) a na třetí příčce najdete Američany (nárůst o 8,8 %). Přibývá také hostů z Číny a Ruska.
Nikdo neví přesně, co se ve Velké Británii bude dít v roce 2019, kdy by měla země definitivně vystoupit z Evropské unie a uzavřít tak svůj pracovní trh. Ledacos se ale dá předpokládat. Anglie je totiž jednou z těch evropských zemí, které vždy byly na pracovní síle z okolních států prakticky závislé. Podle informací České televize žije ve Velké Británii přes čtyři miliony příslušníků z ostatních členských zemí EU a celá čtvrtina z nich pracuje v hotelnictví a pohostinství. Taková ztráta se bude jen těžko nahrazovat, mladí Britové totiž o podobné pracovní pozice nestojí.
I když je éra firemních zotavoven definitivně za námi, v Česku stále existují desítky firem, které podobná zařízení stále počítají mezi svůj majetek. Patří mezi ně například i skupina ČEZ, která se však podobných nemovitostí začala zbavovat. Jejího vzoru následují také další velké firmy jako například ČSOB. Na trhu se ale podle informací serveru ihned.cz objevují další, které podobné objekty za účelem zaměstnaneckých benefitů nakupují. Nejvíce se jich v nabídce realitních kanceláří nachází na severu Čech, jedná se více méně o penziony postavené v 60. až 80. letech. Kdo z hoteliérů touží po rozšíření své sítě, má tedy ideální příležitost.
Přejeme vám týden plný užitečných informací.