Novinky z branže > Češi staví v Gruzii hotel, Saúdská Arábie zaměstnává místní a marketing umí i v kempu!

Saúdská Arábie zaměstnává místní

Netradičním způsobem se rozhodla podpořit cestovní ruch a snížit míru nezaměstnanosti vláda Saúdské Arábie. V hotelech se třemi a více hvězdičkami tam budou moci od nového roku pracovat pouze občané se saúdskou národností. Cizincům jsou určeny pouze nízce kvalifikované pozice jako hotelový portýr nebo řidič. Již nyní se ale ozývají zařízení, která poukazují na to, že tzv. „saudizace“ zvyšuje náklady na přijímací proces a snižuje pracovní produktivitu. Inu, ono je vždycky něco za něco.

Češi staví v Gruzii

Když už jsme u té netradičnosti… To se tak potkali čtyři česko-slovensko-gruzínští podnikatelští nadšenci a rozhodli se v Gruzii na březích Černého moře postavit nové město pro deset tisíc lidí. Jeho název Green Resort vypovídá o všem – jednat se bude o luxusní město s hotelem, apartmány, domy, restauracemi, golfovým a fotbalovým hřištěm a spa v odhadované ceně okolo dvou miliard eur. Zelený je proto, že se zde budou využívat ekologické a energeticky šetrné materiály a moderní technologie. První fáze výstavby by měla začít příští rok a zahrnuje velký hotel s 500 pokoji a apartmánové byty. A podle fotek se máme na co těšit!

Zdroj: aid.as

Umí to i v kempu

Pořád do vás hustíme, jak je důležité umět s hostem udržovat kontakt, a to ať už před příjezdem do hotelu nebo i po jeho odjezdu. A že to skutečně jde, vám můžeme ukázat na následujícím obrázku. Nenechte se zmást, ono ani nejde o hotel, ale o obyčejný kemp, kde si jednoduše postavíte stan. Ale pro washingtonský Emerald Inn je host jako host, i když spí ve spacáku. A zaslouží si poděkovat a popostrčit k sepsání hodnocení stejně jako ten, který platí za pokoj 350 dolarů.

Zdroj: vlastní archiv