Novinky z branže > Booking.com s pokutou, InterContinental s novou tváří a budoucnost bez limitů

Booking.com s pokutou

8milionovou pokutu musí nakonec zaplatit rezervační portál Booking.com, který podle Úřadu na ochranu hospodářské soutěže uzavíral v letech 2009 až 2015 s vybranými hoteliéry zakázané dohody, zvýhodňující jejich rezervace. Některé české hotely tak díky těmto vertikálním dohodám nesměly nabízet na jiných rezervačních kanálech či vlastních webech nižší ceny. To však není všechno, kromě rok staré pokuty řeší nyní ÚHOS v souvislosti s Booking.com také porušení smluvních podmínek. Vypadá to, že se konečně blýská na lepší, rozuměj přímé rezervace podporující, časy.

InterContinental s novou tváří

Nedávno proletěla téměř všemi českými médii informace o tom, že noví čeští majitelé pražského hotelu InterContinental, schovaní pod lucemburskou firmou R2G Heritage, chystají podstatně změnit tvář hotelu a jeho přilehlého okolí. Podle předložených plánů by zde vyrostla čtyřpatrová prosklená stavba navržená pražským ateliérem TaK Architects, a to na rohu Bílkovy a Pařížské ulice. Změnit by se měl prostor mezi hotelem a Vltavou i Formanovo náměstí, kde by přibyly stromy a památník československého filmu. To vše v nákladech cca 765 milionů korun. Novinkou je také odtajnění nového provozovatele hotelu, s nímž se dohodli majitelé Oldřich Šlemr, Pavel Baudiš a Eduard Kučera. Příští rok na jaře by značka InterContinental měla po 40 letech zmizet a nahradí ji kanadský operátor Fairmont, který od května název změní na Golden Prague Hotel by Fairmont.

Budoucnost bez limitů

Čas se zrychluje, vzdálenosti se zkracují. To může potvrdit australská letecká společnost Quantas, která má na svědomí zatím nejdelší komerční přímý let, a to z New Yorku do Sydney. 16 200 km za necelých 20 hodin, to už stojí za zmínku. I kdyby to zatím byla jen sladká hudba budoucnosti.