Novinky z branže > Airbnb má pauzu, Olympiáda bude a hotel jako Lego

Airbnb má pauzu

A my uvidíme, jak dlouhá ta pauza bude a co to bude pro všechny zúčastněné znamenat. Už teď jsou jasné dvě věci. Výpadek krátkodobého ubytování zejména ve velkých českých a slovenských městech způsobil přesah nabídky nad poptávkou a na trhu se opět objevují byty ke koupi i k pronájmu za dříve nevídané ceny. To všechno se, samozřejmě časem, odrazí také na poptávce po hotelovém ubytování. Pro vás to znamená jedno, buďte připravení na startovací čáře, abyste ihned po odstranění nařízení omezujících pohyb obyvatel mohli nabídnout to nejlepší. A předběhnout tak Airbnb hned na začátku.

Olympiáda bude

Velké světové události jsou rušeny jedna za druhou, od sportu, přes hudbu až po umění. Některé z nich se pořadatelé rozhodli zrušit, některé přesunout. Jednou z těch šťastnějších je také pořádání olympijských her. Že k nim dojde ještě letos, v to už asi nedoufal nikdo. Pořádající Japonsko se ale dohodlo s Mezinárodním olympijských výborem a přesunulo letní olympijské hry na příští červenec. V názvu stále ponesou letopočet 2020.

Online pařba

Ne, nemluvíme o hraní počítačových her. Ale o netradičním nápadu, který dostal majitel newyorského klubu Quarantee. Za 80 dolarů totiž prodává vstupenky do svého klubu a zve na věc dosud nevídanou. „Posedět a popít“ si totiž můžete ve virtuální verzi tohoto zařízení na dnes již dobře známém Zoomu. A když mluvíme o klubu, tak se vším všudy. U virtuálního stolu se totiž můžete potkat se zcela neznámými lidmi.

Hotel jako Lego

V německém Bispingenu by měl v nejbližší době vzniknout čtyřhvězdičkový hotel v blízkosti kryté sjezdovky a zábavního parku. Hotel však nebude ledajaký, jako stavbu z Lega jej vyrobí a následně seskládá česká firma Cubespace, která se zabývá výrobou modulových staveb. Třípodlažní stavba bude sestavena ze 120 modulů o čtyřech velikostech, které kamiony dopraví na místo, kde budou sestaveny do finální podoby. Host prakticky nepozná, že jde o stavbu z jednotlivých dílů, pro investora má však několik výhod – je o 50 % rychlejší a o 20 % levnější než tradiční metody staveb. Podle původních plánů měl areál otevřít letos v srpnu, zda bude harmonogram dodržen, však nyní není úplně jasné.

Myslete na vozíčkáře

Designový hotel Art B&B v britském městě Blackpool nabízí netradiční pokoj, který navrhl umělec Christopher Samuel. Jeho záměrem bylo, aby byl pobyt v jeho pokoji naprostým opakem toho, čeho chtějí docílit všichni hoteliéři. A totiž aby byl pokoj co nejméně pohodlný. Za myšlenkou se však skrývá spanilý cíl, upozornit nejen hosty, ale i ostatní provozovatele ubytovacích zařízení, na překážky, se kterými se musejí potýkat hosté na invalidním vozíku. A tak se v pokoji nachází například postel s tak vysokým dřevěným rámem, že se z ní skoro nedá vylézt, koupelnové dveře nedovírají a pro toaletní papír si musíte pár kroků dojít. Majitel hotelu Michael Trainor přiznává, že nejoblíbenějším tento pokoj zřejmě nebude, netradičnost si své hosty však určitě získá.

Photo credit: Pixabay