Jestli už nevíte, jaké složení menu ve své restauraci nabízet či jak svou nabídku obohatit, nechte se inspirovat dánským šéfkuchařem Rasmem Munkem, který ve své kodaňské restauraci Alchemist nabízí 50chodové menu. Hosté si prý na něj mají vyhradit šest hodin svého času. Zážitek to nebude jen tak ledajaký, kromě jídla zde svou roli bude hrát také divadlo, technologie nebo umění. Vše budou zajišťovat čtyři kuchyně, 30 kuchařů a sedm místností, podrženo sečteno za cca 650 dolarů.
Přichází čas vánočních dárků, ošklivých hrníčků s logem, nepraktických přívěsků na klíče nebo v nejlepším případě levné lahve s vínem. Co letos pořídíte vašim obchodním partnerům vy? Co takhle se porozhlédnout po něčem netradičním, například výrobcích z chráněných dílen nebo od místních dodavatelů? Ve Forbes Espresso udělali průzkum za vás, a vy tak můžete blízké obdarovat například Českými bedýnkami plnými sirupů, paštik a marmelád, dárkovým balíčkem od Srdcerváči, díky kterému pomůžete vytvořit pracovní místa pro tělesně postižené, nakoupit můžete také pletené ponožky projektu Ponožky od babičky, které plete více než 200 babiček z českých domovů důchodců, zápisníky Forewear z recyklovaného textilu vyrobené v chráněných dílnách nebo plakáty a pohlednice ilustrací Elišky Podzimkové, která prostřednictvím projektu Plešouni pomáhá malým onkologickým pacientům. Možností jsou stovky.
Co by byl každý Street Festival bez food trucku! Michael Frühbis ale přišel s netradiční ekologickou alternativou. Food bike! Přesněji řečeno Fair Food Bike. Představte si kuchyni na kolečkách poháněnou pouze lidskou silou a solárními panely, která může být navíc použita uvnitř i venku. Kuchyně je navržena pro výrobu až 400 jídel, vybavena špičkovou technikou a tekoucí vodou. Prozatím se testuje prototyp, sériová výroba by se měla rozjet v roce 2020. Jedno takové food kolo vás vyjde na cca 18 tisíc eur. Tak vzhůru do ulic!
Technologie se nezastavila v žádném oboru, takže i v oblasti cestování se pomalu rozlučte s papírovými průvodci v čele s Lonely Planet a zaměřte se například na český cestovatelský startup SmartGuide. Ten přišel s průvodcovskou aplikací, která turisty provede různými destinacemi tak, jak by to udělal jen místní obyvatel. Stačí jen mobil namířit na památku nebo zajímavost a už máte potřebné informace. Ty vám navíc může díky rozšířené realitě povykládat kat na Václavském náměstí nebo vězeň ve věznici Alcatraz.