Novinky z branže > Na letištích živo, čaj o páté trochu jinak a TrustYou jede

Cestovat se bude, ale jinak

Ono to tak zatím nevypadá, ale i ten cestovní ruch se jednou zvedne z popela. Přijdou zase časy, kdy si normálně koupíte letenku, nasednete do letadla a odletíte do hotelu na druhé straně světa. Bude to vypadat možná trošku jinak, než jsme byli zvyklí. V první řadě to bude co nejvíce bez dotyku. Na bezdotykových interiérech letadel se podle Forbes Espresso pracuje už nějaký ten rok, nikdy to ale nebylo potřeba víc než nyní. A tak se snad již brzy dočkáme toalet s automatickým ovládáním zvedání prkénka i splachování, bezdotyková umyvadla, dávkovače mýdla i otevírání a zavírání dveří. Letiště už na podobnou výzvu zareagovala, na řadě jsou i letecké společnosti. Například Lufthansa oznámila, že pracuje na mobilní aplikaci na vyřizování zapomenutých zavazadel či zrušených letů. Ta bude schopná například proměnit palubní lístek na jídelní či ubytovací voucher a rovnou cestujícím poradí, kde je nejbližší restaurace nebo hotel, kde lze voucher uplatnit.

Na letištích je živo

Lockdown sem, lockdown tam, přes americké kontroly na letištích prošlo podle údajů Transportation Security Administration (TSA) v neděli 18. října poprvé po sedmi měsících za den více než jeden milion pasažérů. Naposledy se toto číslo přehouplo přes hranici milionu 17. března. Nebyla to žádná náhoda, celý předcházející týden měl nejvyšší průměrný počet pasažérů za týden (864 tisíc) a také nejvyšší procento (39 %) ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Kazachstán sází na Borata

V šílených časech je třeba sáhnout po šílených nápadech. Jakkoliv byl film Borat s hlavním hrdinou Sachou Baronem Cohenem pobuřující, u diváků měl v roce 2006 obrovský úspěch. Kazachstán se od něj ale tehdy distancoval a tamní vláda snímek v zemi zakázala, protože prý zesměšňoval jejich stát a obyvatele. Druhá část, kterou je možné sledovat přes Amazon Prime TV od 23. října, se od té první dějovou linkou příliš neliší, naprosto odlišný je ale aktuální přístup zesměšňované země. Kazachstán chce snímek využít k oslovení turistů a nastartování cestovního ruchu země.

Čaj o páté trochu jinak

Z jiného úhlu je nutné se dívat i na hotelové služby. Asi jste si už všimli, že ve snaze dodržet všechna nová zařízení jste spoustu věcí a aktivit v hotelu buď zrušili, nebo nějakým způsobem „zakryli“. Ve většině případů to nevypadá moc hezky, ale jinak to nejde. Bufetové stoly tak nejsou, co bývaly, obsluha vypadá úplně jinak, vytrácí se to krásné, co mohl hotel hostům nabídnout. Nemusí to tak ale být vždycky. Hezký nápad sdílela na LinkedIn Lucie Velčovská, director of groups, conferences and events v dubajském hotelu Condrad, patřícím do sítě hotelů Hilton. Tzv. coffee break tam proměnili v netradiční zážitek, všechny mini dezerty totiž zavřeli do plastových bublin. Dodržují tak hygienické předpisy a navíc to vypadá hezky.

Zdroj: hilton.com

TrustYou jede

Nakonec se musíme i my společně s týmem TrustYou poplácat po rameni. Společnost, která se zabývá zpětnou vazbou hostů a reputačním managementem hotelu, byla ohodnocena společností HotelTechReport jako nejlepší softwarové řešení pro online reputační management v roce 2020! Hurá. Vyzkoušej si, jaké je to super odpovídat z jednoho systému na recenze Booking a Google. Získej přístup na 30 dní zdarma.

Zdroj: forbes.cz, usatoday.com, hilton.com, hoteltechreport.com

Photo credit: hilton.com