Lenka Křenková

K cestovnímu ruchu a hotelnictví jsem se dostala tak nějak docela omylem. Chodila jsem na vysokou školu naprosto jiného oboru a hledala brigádu. Jako holka s gymplem, cizím jazykem a psaním na PC jsem bohužel měla trochu omezené možnosti, ale nakonec se mi povedlo uspět na pohovoru do malého hotelu v centru Prahy na pozici recepční.

Myslela jsem si, že to je brnkačka a klíče zvládne dávat přeci každý. Hahaha Narazila jsem tam tenkrát na holčinu, která mi dala obrovskou „čočku“, ale zároveň mi všechno ukázala a proškolila mě tak, že jsem z toho pak těžila několik let. Vzhledem k velikosti hotelu totiž recepční zastávala i funkci rezervační, někdy portýra, vedoucí pokojských a když bylo třeba, večer jsme hostům uvařili kafe, nachystali toast a doporučili noční klub.

Práce a kontakt s lidmi mě okouzlil natolik, že jsem po čase z recepce přešla na obchodní oddělení a pak už se to se mnou vezlo. Jsem od přírody strašně výřečný člověk, který se velmi dobře nadchne pro všechno zajímavé. Při jednom pohovoru mi tenkrát řekli, že hledají člověka, kterého když vyhodí dveřmi, vrátí se oknem zpátky – následně mi kolega řekl, že mě nikdo asi jen tak ani nevyhodí těmi dveřmi a měl pravdu. Pokud jsem přesvědčená, že produkt je kvalitní, pak o tom klienta ráda přesvědčím taky.

Na druhou stranu i já sama nemám ráda, když mi někdo něco nutí, proto se snažím spíše vciťovat do potřeb klienta, než abych byla klasický obchoďák. Vždyť kdo by chtěl mít doma třeba 2 pračky, 3 vysavače a vydat za to peníze, když by si za to raději pořídil třeba nové lyže A tím se snažím řídit – každému jen to, co využije a co potřebuje.

A jak jsem se dostala k holkám do Pomáháme hoteliérům – Radce a Jarce? Dříve jsme společně měly to štěstí se na chvíli pracovně potkat. Pak jsme všechny postupně zakládaly rodiny a ony si na mě po čase vzpomněly a nabídly mi spolupráci. Člověk by si řekl – Blázni! Vzít si mamku od dvou dětí! Ale ony to se mnou riskly, protože jsou pokrokové, chytré, milé a já jim za to děkuji. Od ledna tvoříme holčičí tým a myslím si, že nám to perfektně šlape.

Co ode mě můžete čekat? Přátelský vztah, profesionální přístup a nabídky na míru. Pokud byste měli pocit, že Vám něco chybí nebo jste otevřeni pokrokům a změnám, tak se nebojte a volejte! Máme skvělé produkty a já jsem připravena Vás s nimi seznámit.

KONTAKT